ENEOS je hrdým partnerem mnoha motorových závodů. Mezi nimi tak rozhodně nemůže chybět ani nejvyšší motorkářská soutěž MotoGP. Závodníci Maverick Viñales a Fabio Quartararo se tak budou moci letos i díky ENEOSu spolehnout na nejvyšší standard a kvality přesně tam, kde je potřeba.

Rok 2021 je pro závodní tým Yamahy bezpochyby důležitým výročím. Letos totiž může oslavovat celkově již šedesátý start v sezóně MotoGP. A nemohla si pro tuto důležitou událost najít lepší sestavu. Za tým Monster Energy Yamaha Moto GP vyrazí v letošní sezóně s číslem 12 na tratě již popáté zkušený španělský jezdec Maverick Viñales a nováček v týmu, jednadvacetiletý Francouz Fabio Quartararo s číslem 20.

Maverick Viñales poprvé reprezentoval tým již v roce 2017, kdy v sezóně obsadil celkově třetí místo. Rok na to se sice o jednu příčku propadl, ale v MotoGP 2019 pódium obhájil. Loňský rok byl z důvodu koronavirové krize těžký pro všechny, a i když se Maverick účastnil šampionátu až na poslední dvě kola, celkově se umístil šestý. Sám však správně říká, že „teď je čas se zaměřit na to, co nás teprve čeká.“

Fabio Quartararo již ve svých 16 letech závodil v Moto3, a i když je v oficiálním týmu Yamahy nováček, i on už má zkušenosti s řízením z MotoGP. Předešlé dvě sezóny totiž jezdil též v sedle Yamahy, avšak za tým Sepang Racing. Minulý rok se mu dokonce podařilo získat zlato na třech okruzích, a chvíli to vypadalo, že by mohl ovládnout celý šampionát, další závody se bohužel tolik nevydařily a Fabio skončil osmý. Teď se však připravuje na start v nové kombinéze týmu Monster Energy Yamaha, kde nahradí Valentina Rossiho.

ENEOS je hrdý na to, že může být partnerem tak skvělého týmu, jakým Monster Energy Yamaha MotoGP je. Díky této spolupráci budeme moci i na prvotřídních závodních tratích představit světu své technologie a značku. Pro nejnovější aktualizace nejen ohledně týmu Monster Energy Yamaha sledujte naše sociální sítě a připravte se na nezapomenutelné motoristické zážitky, protože MotoGP 2021 se nezadržitelně blíží.

Štítky:
Rubrika: Motosport

Odebírat

Měsíční newsletter