Všichni sportovní fanoušci tohoto odvětví tleskají nadšením, neboť se jim splnil jejich společný sen a dne 19. ledna 2017 se představila Yamaha s novým designem, obsazením i plány na tento závodní rok.

Proč právě teď? A co čeká tým dále?
Jestli se pohybujete v moto světě, jistě víte, že italskému týmu Yamaha právě končí zimní přestávka a připravuje se na IRTA MotoGP předsezónní test pro rok 2017, který se uskuteční v Sepangu. A právě proto proběhlo v Madridu představení celého složení týmu i jezdců pro tuto sezónu. Během předsezóního testu, který se pro Yamahu rozběhne během něnkolika následujících dní se hlavní jezdci Valentino Rossi a Maverick Vinales budou podílet především na ladění vývojové práce inženýrů na YZR-M1, který se prováděl na pozadí loňské sezóny a všichni členové týmu jen dychtí po získání koruny mistra světa MotoGP.

Valentino Rossi
Valentina v sezóně 2017 čeká nelehký úkol. V současné době je vládnoucím králem MotoGP a to již po 9 sezón. Nyní jej čeká zlomová, 10. sezóna ve které chce opět obhájit svůj triumf v předešlých letech. Všichni fanoušci jsou napjatí jak tento boj dopadne a nedrží Valentinovi pouze palce, ale i všechno ostatní. Tato sezóna bude nejen rozhodující, ale i velmi vypjatá.
V loňském roce ovládl Rossi cenou sezónu již od prvního závodu v Argentině, kdy se poprvé postavil na nejvyšší místo panelu vítězů a tento svůj post za poslední sezonu zopakoval rovnou 9x a tak se stal mistrem světa. A právě tato jeho vítězství a samozřejmě i perfektní umístění jeho stájových kolegů vynesly Yamaze již sedmý titul FIM MotoGP.

Maverick Vinales
Novou a velmi svěží tváří Yamahy MotoGP se stal mladý španělský talent Maverick Vinales, který získal již dvouletou praxi v královské třídě. V předchozí sezóně zaznamenal naprosto vynikající vítězství v Silvestone, Francii, Japonsku a Austráliie, čímž skončil na 4. místě v kompletním hodnocení.
Byl to právě Vinales, který se zúčastnil testování ohromujícího YZR-M1 v testu ve Valencii, kde trumfl všechny časová očekávání a díky tomuto si vysloužil přechod k Yamaze. A všichni jeho příznivci, stejně jako příznivci Yamahy doufají, že právě tento přestup je zlomem v jeho kariéře a že se stane největším konkurentem Rossiho.

Yamaha a ENEOS
Všichni příliš dobře víme, že financovat vývoj nových moto technologií, financovat závodníky i závody samotné není zrovna nic levného a tudíž je potřeba, aby každá společnost měla dostatečný přísun financí a nestalo se jí uprostřed sezóny, že musí opustit startovní pole kvůli financím, které jsou na nule.
Jedním z hlavním partnerů Yamahy je společnost JX Nippon Oil & Energy Corporation (ENEOS) jejichž logo je výměnou za partnerství na každém stroji i na každé kombinéze stáje Yamaha. Díky tomu se Eneos dostává čím dál tím více do podvědomí odborné i široké veřejnosti a příznivcům motosportu.

A co dál bychom si měli povědět o celé ceremonii?
Na madridském pódiu se prostřídalo mnoho věhlasných jmen, které ve světě MotoGP něco znamenají. Jako nejdůležitější by bylo rozhodně rozumné jmenovat:

Dylan Gray, Izaskun Ruiz
Tito pánové byli ti,kteří na pódiu představili nové i stávající hlavní jezdce týmu Yamaha – Valentina Rossiho a Mavericka Vinalese,

Kouichi Tsuji
Generální manažer Motorsport Division&GMR MotoGP

Lin Javis
Generální ředitel Yamaha Motor Racing

Massimo Meregali
Team ředitel Movistar Yamaha MotoGP – který představit technické podrobnosti o vývoji nového motocyklu, stejně jako nové jezdce a slibné vyhlídky pro rok 2017.

Luis Miguel Gelperez
Prezident společnosti Telefónica Espana – vysvětlil strategii Movistar i její odhodlání v MotoGP a to těsně předtím než přišel pravý čas k odhalení nových závodních strojů pro rok 2017.

Novinky pro rok 2017
Nejen že se na pódiu odhalila velmi zvučná jména. Celému světu byl představen nový stroj Yamaha YZR-M1, který dostal nejen nové barvy a svěží uniformu. Celá Yamaha se pro novou sezónu zahalila do modré barvy, která dodává strojům i kombinézám nádech elegance.

Zda nás čekají i další novinky není zatím jasné, ale i tak si myslíme, že díky tvrdé práci a dostatku financí by se během nové sezóny mohli objevit i neočekávané možnosti pro tento tým a to nejen ve vítězstvích předních jezdců Yamahy.

Rubrika: Motosport

Odebírat

Měsíční newsletter