Historie společnosti JXTG Nippon Oil & Energy Corporation sahá až do roku 1888. V roce 2018 tak společnost oslavuje 130 let na trhu. Již 130 let nabízí motoristům nejen v Japonsku prémiovou kvalitu svých výrobků a jistotu zázemí.Uplynulo mnoho let a dnes nabízí mimo jiné špičkové mazací oleje, plastická maziva a souvisejících služeb pro automobily, průmysl, námořní dopravu, letectví, průzkum ropných nalezišť a těžbu ropy. V posledních letech se soustředí taktéž na oblast auto-moto sportu.

Společnost JXTG Nippon Oil působí na mnoha světových trzích, své hlavní sídlo má však již od roku počátku v hlavním městě Japonska – v Tokiu.

Jelikož firma za celých 130 let existence prodělala mnoho změn, nakoukněte pod pokličku vzniku na přehledný graf až do roku 2017, kdy vzniká rozsáhlé konsorcium společností JXTG Nippon Oil.

Aktuálně zaměstnává tato společnost více než 35 tisíc zaměstnanců, převážně v Japonsku a USA. Název JXTG Nippon Oil je známý v oblasti Japonska a dále pak v Severní Americe, Asii i Evropě. Lze tedy s jistotou tvrdit, že se jedná o světovou značku, která působí po celém světě. Zajímavostí může být, že v Japonsku je aktuálně více než 12 tisíc čerpacích stanic a díky tomu se může chlubit vedoucím postavením na velmi náročném automobilovém trhu.

Díky vlastním střediskům výzkumu a vývoje se aktuálně nachází na čele technologického pokroku nejen v oblasti motorových maziv. O tom svědčí i využití produktů této prémiové značky na světových soutěžích – ENEOS oleje se osvědčily mimo jiné v závodech Formule 1, v SuperGT, v Dakar rallye a MOTO GP.

Zajímá vás, které z profesionálních stájí se svěřila do péče profesionálních produktů NipponOil?

V prvé řadě nebude překvapením, že byla hrdým sponzorem Honda Racing týmu v soutěži Formule 1 až do roku 2008. Kvalitu olejů potvrzuje tým Lexus LeMans v soutěži 24 hodin LeMans. Dříve taktéž sponzorovali v 80. a 90. letech tým Porsche.

Na závodní historii navazuje v USA podílem na úspěchu Chevroletu v letech 2014 až 2016 v závodech Nascar. V oblasti závodů superbiků se ENEOS podílí na úspěchu stáje Movistar Yamaha MotoGP od roku 2012. Do rukou kvalitních produktů ENEOS se od roku 2016 svěřuje profesionální stáj PATA Yamaha World Superbike. A tím výčet rozhodně nekončí. Využíváte ve svém voze oleje ENEOS i Vy?

Na závěr bychom rádi zmínili jednu zásadní informaci pro všechny fanoušky. Za velké plus a příslib do budoucnosti můžeme považovat ohleduplné zacházení vůči životnímu prostředí. Od prvopočátku výroby až po finální produkt, realizují jednotlivé kroky ke zvýšení omezení dopadů na prostředí. Milníkem je pak rok 2007, kdy společnost získává Chairman’sPrize za své úspěchy, zejména pak bezemisní provoz rafinérií, kdy se stali vůbec první společností, jež toho dosáhla. A cílem společnosti je dále soustředit se nejen na kvalitu svých produktů, ale i nadále podporovat ochranu životního prostředí a vznik nových technologií.

Sledovat novinky se vyplatí. Společnost JXTG Nippon Oil je vždy napřed!

20Duben
2018

Odebírat

Měsíční newsletter