Značka ENEOS

Oleje a provozní kapaliny ENEOS vyrábí společnost JXTG Nippon Oil & Energy Corporation se sídlem v japonském Tokiu. Jedná se o prestižní značku se značným renomé a s bohatou historií. Společnost byla založena v roce 1888 a dnes zaměstnává po celém světě více než 9 000 lidí. Disponuje sedmi rafinériemi a v Japonsku vlastní největší síť čerpacích stanic.

Firma se specializuje na průzkum nalezišť, jeho financování, těžbu, prodej a výrobu ropných produktů, a to zejména na produkci motorových olejů a provozních kapalin značky ENEOS. Motorové oleje ENEOS v současnosti patří mezi světové jedničky na trhu. Sortiment olejů japonské značky ENEOS tvoří špičkové minerální a syntetické motorové oleje, které jsou mnohonásobně prověřeny v praxi. Dnes je uznává a kladně hodnotí i řada mistrů světa automobilových a motocyklových závodů. Tyto oleje vašemu vozu a motoru poskytnou tu nejlepší péči, jakou si jen můžete přát.

Logo ENEOS | www.japaneseoil.eu

JXTG Nippon Oil & Energy Corporation

JXTG Nippon Oil & Energy Corporation je finančně stabilní, zajištěná a prosperující společností se sídlem v japonském Tokiu. JXTG Nippon Oil je významným producentem ropných produktů, které společně s širokou nabídkou doplňkových služeb nabízí po celém světě.

Takto vybudovaná celosvětová sít důležitých partnerů umožňuje JXTG Nippon Oil vyrábět technologicky vyspělé motorové oleje a převodové kapaliny, které eliminují produkci emisí uhlíku, omezují spotřebu paliva a snižují opotřebení kritických komponentů.

Podstatnou součástí firemní kultury je důraz na používání moderních technologií šetrných k životnímu prostředí. V rámci širokého spektra veškerých našich aktivit bereme vážně společenskou zodpovědnost za trvale udržitelný rozvoj. Proto  neustále vyvíjíme nové produkty a inovujeme stávající služby tak, aby zákazníkům přinášely co největší užitek a současně byly vysoce kvalitní a maximálně ekologické.

ENEOS je obchodní značka pro výrobky vyráběné a prodávané JXTG Nippon Oil & Energy. Bohatá nabídka značky ENEOS zahrnuje nejkvalitnější maziva dostupná na dnešním trhu. Použitím těchto špičkových produktů dosáhnete výrazné úspory paliva, zvýšíte výkon motoru vozidla a díky vylepšeným čisticím účinkům při spalování také podstatně prodloužíte jeho životnost.

No.1 Motor Oil in Japan

ENEOS

Japonské oleje špičkové kvality nabízejí mimořádné vlastnosti, vynikají kvalitou a využívají nejmodernější technologie.

Výrobní řada ENEOS zahrnuje moderní motorové oleje, převodové oleje a rovněž kvalitní chladicí a brzdové kapaliny. Zkrátka vše, co každý majitel automobilu nebo motocyklu potřebuje pro hladký a bezpečný průběh jízdy a spolehlivý chod motoru. Vlastník značky ENEOS, mateřská společnost JXTG Nippon Oil and Energy, nabízí širokou škálu ropných produktů a špičkové služby po celém světě. Výjimkou není ani Evropa, kde má renomovaná japonská značka významné zastoupení.

Dalším nabízeným produktem jsou oleje řady SUSTINA se speciálně inovovanými vlastnostmi, které zajišťují maximální ochranu motoru automobilu proti opotřebení.

Oleje se vyrábějí v několika různých řadách s ohledem na typ motoru a značku vozidla. Hlavní výhody, které motorové oleje ENEOS řidičům přinášejí, jsou minimalizace tření, nižší produkce emisí, zvýšená ochrana motoru při studených startech a nízká spotřeba oleje. Oleje ENEOS pomáhají zvýšit ekonomický provoz vozidla, zajišťují stabilní mazání a vysokoteplotní stabilitu motoru.

Prémiový motorový olej

SUSTINA

Moderní technologie, mimořádné vlastnosti. Nadstandardní kvalita pro váš vůz. Motorové oleje určené pro úsporu paliva a šetrné k životnímu prostředí.

SUSTINA je vytvořena kombinací technologií W BASE a ZP. W BASE je základový olej nejvyšší světové třídy. Viskozitní index tohoto oleje je asi o 15 % vyšší než u běžných syntetických základových olejů a je charakterizován jen malou změnou viskozity v závislosti na teplotě. Proto je v motoru výrazně snížen odpor proudění i za nízkých teplot. Koeficient tlakové ztráty třením je navíc přibližně o 5 % nižší než mají běžné základové oleje. Olej tak může především za vysokých tlaků výrazně snižovat viskózní odpor. SUSTINA spoléhá na technologii olejového základu W BASE, přičemž kombinace obou těchto vlastností vede k výrazné úspoře paliva.

W BASE technologie přináší vysoký viskozitní index základového oleje. Běžný syntetický základový olej je tvořen uhlovodíkovými molekulami s kruhovou strukturou. Při pohybu vykazuje tato struktura molekul tendenci zaklesnout se do sebe a zpomalit výsledný pohyb. Děje se tak především při nízkých teplotách oleje, kdy je jeho viskozita naopak poměrně vysoká.

ZP technologie je originální technologie ENEOS, která slouží k optimalizaci směsi vlastních aditiv ZP (dialkylfosfát zinku). Jako aditivum do běžných olejů je používán ZDTP (dialkylditriofosfát zinku), ačkoliv obsahuje škodlivou síru. Právě ZDTP je příčinou degradace motorového oleje způsobenou rozkladem kyseliny sírové uvnitř motoru.

Odebírat

Měsíční newsletter