Sponzorství je již dlouhou řadu let nedílnou součástí historie a firemní filozofie japonské společnosti JXTG Nippon Oil & Energy Corporation. Sponzoring nechápeme pouze jako jeden z marketingových nástrojů, ale především jako možnost vyjádřit naši společenskou odpovědnost. Prostřednictvím renomované značky ENEOS uskutečňujeme své sponzorské aktivity, které směřují zejména do oblasti motoristického sportu.

ENEOS je známý svou dlouhodobou podporou a propagací jednotlivců, sportovních týmů i sportovních událostí.

MotoGP

MotoGP | ENEOS

MotoGP – to je elitní kategorie mistrovství světa silničních motocyklů. MotoGP – to je prestižní seriál Závodů královské kubatury, v němž soutěží ti nejstatečnější z odvážných. MotoGP – to jsou krásné dívky na startu, rychlá kola, adrenalin, nebezpečí a překonání sebe sama. MotoGP – to jsou silné stroje, vítězství i pády.

Dnes je společnost JXTG Nippon Oil & Energy a její značka ENEOS silným a důvěryhodným partnerem týmu Movistar Yamaha, tradičního účastníka prestižního seriálu motocyklových závodů MotoGP. Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi a jeho stájový kolega Maverick Viñales, mistr světa třídy Moto3 pro rok 2013, který ve svém prvním roce s týmem třikrát zvítězil a sedmkrát stál na stupních vítězů, patří ve své třídě k absolutní špičce.

Super GT

Super GT | ENEOS

Japonská sérii Super GT, která patří k nejsledovanějším závodům i mimo Japonsko, (například v Číně nebo Malajsii), je zastoupena dvěma třídami sportovních vozů: GT300 a GT500. Historie soutěže, která zahrnuje tratě o délce od 250 do 500 km (s výjimkou tradičního závodu na 1000 km na okruhu Suzuka Curcuit), se začala psát již v roce 1993, přičemž jako Super GT ji diváci znají od roku 2005.

ENEOS je od roku 2008 hlavním sponzorem týmu Toyota Lexus (Team Le Mans), který startuje ve třídě GT500. Závodníci Kazuya Oshima a Yuji Kunimoto důvěřují špičkovému motorovému oleji SUSTINA, který udržuje pohonné jednotky jejich vozů v perfektním stavu za všech okolností i v extrémních podmínkách.

FORMULA DRIFT

Formula DRIFT | ENEOS

Vysoká rychlost. Nablýskaná závodní auta se zadním náhonem a s motory vytuněnými na maximální výkon. Prudký nájezd do ostré zatáčky a řízený průjezd přetáčivým smykem dveřmi napřed. Divácky atraktivní tandemové jízdy, kdy soupeřící vozy jsou přilepené těsně na sobě. Manévry, při nichž tuhne krev v žilách. Hustý dým a pach spálené gumy ještě umocňují neskutečný adrenalinový zážitek.
Tak takové jsou závody Formula Drift, které mají svůj původ v Japonsku, ale domov si našly v 90. letech 20. století v USA. Formula Drift – to je obrovská popularita, odvaha a neuvěřitelné kousky profesionálních jezdců.

K nim patří i japonský závodník Daijiro Yoshihara, který i v roce 2018 pokračuje v osvědčené spolupráci se značkou ENEOS. Daijiro Yoshihara vstoupil do seriálu Formula Drift roce 2004. Se svým speciálem Falken Tire x Turn 14 Distribution Subaru BRZ zaznamenal Dai – jak si Daijiro nechává říkat – dosáhl největšího úspěchu v roce 2011, kdy se mu podařilo vyhrál celý šampionát.
Značka ENEOS poskytuje Daiovi skvělé zázemí a špičkovou podporu. Jsme hrdí na to, že můžeme pokračovat ve našem oboustranně prospěšném partnerství i v roce 2018, což je v pořadí druhá sezóna s šampiónem FD Series. Společně věříme, že ty nejlepší věci jsou teprve před námi!

NASCAR

NASCAR | ENEOS

Nejen motorky, ale také auta jsou nerozlučně spjata se sponzorskou činností značky ENEOS. Zejména v USA je velmi oblíbená série závodů rychlých vozů NASCAR, jejíž tradice se odvíjí již od poválečných let a která se může pochlubit přibližně 9000 registrovanými jezdci. Závody, které pravidelně navštěvují desítky tisíc diváků, se uskutečňují na více než třiceti tratích, na nichž pět desítek závodníků předvádí svoje řidičské umění.

Barvy továrního týmu No. 42 ENEOS v současnosti hájí v americký jezdec Kyle Larson s vozem Chevrolet Camaro. Larson získal v roce 2014 titul nováčka roku v soutěži Sprint Cup Series. Rovněž je vítězem závodu série Xfinity a Monster Energy NASCAR Cup Series, zvítězil i na okruhu v Richmondu a také na trati Eldora Speedway.

GLOBAL RALLYCROSS

Global Rallycross | ENEOS

Šampionát Red Bull Global Rallycross (Red Bull GRC) je série rallycrossových podniků, která našla svůj domov ve Spojených státech. Svůj počátek má jakožto Global RallyCross Championship v roce 2009 a od roku 2018 se do ní mají zapojit i elektrické speciály.

Na startovním poli můžeme vedle sebe najít vycházející americké hvězdy i jejich zkušené kolegy ze Starého světa. Všichni se snaží zkrotit své vozy disponující výkonem 600 koňských sil, což samozřejmě nejde bez maximální podpory sponzorů, mezi které patří i ENEOS.
Právě na prvotřídní oleje japonského výrobce spoléhá pilot vozu Ford Fiesta ST, Kanaďan Steve Arpin, pravidelný účastník soutěže, který v roce 2017 v rámci šampionátu Red Bull Global Rallycross získal 2 cenná vítězství a sedmkrát se dokázal probojovat na stupně vítězů.

EUROLEAGUE BASKETBALL

Počínaje herní sezónou 2018-19 značka ENEOS poprvé jako sponzor vstupuje do oblasti tradičních míčových sportů. Je nám ctí, že se po dobu následujících tří let stáváme globálním partnerem Turkish Airlines EuroLeague. Basketbalová Euroliga je prestižní a velmi populární klubová soutěž mužů, jejíž historie se odvíjí již od 50. let 20. století.

Nezdolné odhodlání, houževnatost, nezlomná vůle, psychická odolnost, touha vítězit a týmový duch- to jsou hlavní devizy špičkových hráčů, kteří vládnou palubovkám pod vysokými koši.A podobně jako nejlepší basketbalisté se bez těchto vlastností neobejdou ani zkušení zaměstnanci japonské firmy JXTG Nippon Oil & Energy Corporation, která stojí za značkou ENEOS.
Jsme hrdí, že můžeme navázat spolupráci se slavnými evropskými týmy: s Realem Madrid, CSKA Moskva, Fenerbahce Istanbul, s Olympiakosem Pireus či s Žalgirisem Kaunas a samozřejmě s mnoha dalšími. Těší nás, že značka ENEOS bude nerozlučně spjata se jmény výjimečných basketbalistů, jako je např. rozehrávač Nate Wolters, křídelník Konstantinos „Kostas“ Papanikolaou nebo český reprezentant a vynikající pivot Jan Veselý.
Věříme, že naše partnerství s basketbalovou Euroligou bude oboustranně prospěšné.

Stranou zájmu a podpory japonské firmy nezůstávají ani čeští závodníci, výhody silného partnerství velmi oceňují závodníci týmů Scuderia motorsport, Vonka Racing a Korno motorsport.

Odebírat

Měsíční newsletter